Sepet 0

Masaüstü Bilgisayarlar

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Bilgisayar-Tablet (6467 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Markalar
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Yeni Nesil Masaüstü Bilgisayar Modelleri ve Fiyatları

Türkiye ve dünyada tıpkı dizüstü bilgisayarlar gibi yoğun ilgi gören masaüstü bilgisayarlar, günlük kullanımdan oyuna, ofis çalışmalarından mining aktivitelerine kadar pek çok farklı amaç için tercih edilir. Farklı boyutlardaki kasalar ve monitörler ile kullanıcıların beğenisine sunulan masaüstü bilgisayar modelleri arasında sadece monitörden meydana gelen all in one bilgisayarlar olduğu gibi sadece küçük bir kutu görünümde olan monitörsüz modeller de bulunur. Yerli ve yabancı markalar tarafından farklı teknolojiler ile destekleyerek kullanıcıların beğenisine sunulan masaüstü bilgisayar modelleri işlemci, GPU, CPU, ekran kartı, bellek ve depolama alanına göre fiyatlandırılır. Daha yeni nesil işlemciye, ekran kartına ve depolama birimine sahip olan bilgisayarlar ile günlük kullanım için üretilen bilgisayarlar arasında fiyat farklılıkları söz konusu olabilir. Yeni nesil gelişmiş özelliklerden faydalanmak isteyen kullanıcıları uygun fiyatlı teknoloji ürünleri ile destekleyen Turkcell Pasaj, birbirinden farklı özelliklere sahip olan masaüstü bilgisayarlara hemen herkese hitap eden fiyat seçenekleri ile sahip olma ayrıcalığı sunar.

Masaüstü Bilgisayar Özellikleri

Kasa ve monitörün yanı sıra klavye, mouse, hoparlör gibi bilgisayar çevre birimlerinden meydana gelen masaüstü bilgisayarlar, donanımların kolay değiştirilebilmesi ve geliştirilebilmesi açısından avantajlı bilgisayar modelleri arasında yer alır. Farklı büyüklüklerde ve görünümlerde olan bilgisayar kasaları, kaldırabileceği donanıma uygun soğutma sistemlerine sahiptir. Dolayısıyla geliştirmek üzere bir bilgisayar alınıyor ise desteklediği donanımlar hakkında bilgi edinmekte fayda vardır. Bunun yanı sıra RGB aydınlatmalı, şeffaf veya benzersiz formlarda olan bilgisayar kasaları bulmak mümkündür. Yerli ve yabancı teknoloji markaları tarafından geliştirilen ve görsel tasarımları ile de fark yaratan masaüstü bilgisayarlar hem donanım hem de görsel açıdan kullanıcılara farklı seçenekler sunar. Bununla birlikte herhangi bir donanımı arızalandığında veya yükseltilmek istendiği zaman kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayan masaüstü bilgisayarlar, hemen her donanımının değiştirilebilir olması ile benzerlerinden ayrılır.

Günlük kullanıcılara ve profesyonellere hitap eden masaüstü bilgisayarlar donanım özellikleri açısından birbirinden farklıdır. Bununla birlikte günlük kullanım ve ofis kullanımı için üretilen bilgisayarlar ile oyun bilgisayarları da donanım özellikleriyle birbirinden ayrılır. Bu sebeple masaüstü bilgisayar satın almadan önce ihtiyaç ve beklentilerin net olarak belirlenmesi gerekir. uzmanların ve üreticilerin masaüstü bilgisayar tavsiye ve önerileri, kullanım amacına uygun bilgisayarların tercih edilmesi yönündedir. Örneğin, son 10 yılda yayınlanan tüm video oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştıracak bir masaüstü bilgisayara ihtiyaç duyuluyorsa, güçlü bir işlemci ve oyuncu monitörleri destekleyen yeni nesil bir ekran kartı gerekir. Tüm bunlarla birlikte hızlı okuma ve yazma sağlayan geniş kapasiteli bir SSD ve tüm iş yükünü kaldırabilecek kapasitede RAM gereklidir. Ofis ve ticari amaçlar ile kullanmak üzere bir masaüstü bilgisayara ihtiyaç duyuluyor ise iş yükünü kaldırabilecek yeni nesil bir işlemci, geniş depolama alanı, iş türüne uygun ekran kartı ve ticaret yapılıyor ise POS cihazı ve barkod okuyucu gibi cihazların bağlanmasını sağlayan portlar tercih edilmelidir. Öte yandan ödev yapma, internette dolaşma, online dizi/film izleme gibi aktiviteler için ev kullanıcısına hitap eden bir masaüstü bilgisayar edinmek yeterlidir.

Masaüstü Bilgisayar Modelleri ve Çeşitleri

Klasik masaüstü bilgisayarlar kasa, monitör ve bilgisayar çevre birimlerinden meydana gelirken gelişen teknolojiler sonucunda çok daha farklı görünümlere ve özelliklere sahip masaüstü bilgisayarlar üretilmektedir. Farklı bilgisayar modelleri arasında yer alan kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği monitörsüz bilgisayarlar, iş ve eğlence amaçlı kullanıma uygun özelliklere sahiptir. Yüksek bağlantı hızlarını, ekran çözünürlüğünü, birden fazla görüntüleme cihazını desteklemeleri, devasa SSD kapasiteleri ve taşınabilir olmaları ile hem pratik hem de çok yönlü bir kullanım sağlar. Masaüstü bilgisayar modelleri arasında yer alan ve ekranı bulunmayan MSI Cubi gibi bilgisayar modelleri de vardır. İş istasyonu olarak da tanımlanan bu bilgisayarlar hem iş hem de eğlence amaçlı kullanıma uygundur.

Masaüstü bilgisayar çeşitleri arasında öne çıkan bir başka model ise all in one olarak adlandırılan kasasız bilgisayarlardır. Dışarıdan bakıldığında sadece monitör, klavye ve mouse’dan meydana geliyormuş gibi görünen bu bilgisayarlarda donanımlar monitörün hemen arkasında yer alır. Kasa için yeri olmayan kullanıcılara hitap eden bu pratik masaüstü bilgisayar modelleri, günlük kullanım için tasarlanan sistemlerden oyun bilgisayarlarına kadar farklı alternatifler sunar. Kasalı masaüstü bilgisayar modelleri ise kullanım amacına göre farklı çeşitlere ayrılır. Ev kullanımı, ofis kullanımı ve oyuncu bilgisayarı olmak üzere 3 farklı seçenek sunan masaüstü bilgisayarlar hem donanım hem de görünüm açısından farklıdır. Örneğin, ileri seviye oyunculara hitap eden bir masaüstü bilgisayar, oyuncular için üretilen büyük bir monitör, sürükleyici bir oyun atmosferi oluşturmak için RGB aydınlatma, surround ses teknolojisini destekleyen hoparlör veya headset, oyunculara özel klavye ve mouse gibi farklı bileşenlere sahiptir. Ofis bilgisayarları ise çalışılan sektöre yönelik farklı özelliklere sahip olabilir. Örneğin borsa ve diğer para piyasalarında farklı piyasaları aynı anda takip etme avantajı sağladığı için yüksek olmayan geniş monitörlü bilgisayarlar tercih edilir. Çoklu iş yükünü kaldırabilecek işlemci hızına ve çekirdek sayısına sahip olması beklenen iş bilgisayarları, kullanım alanına göre küçük bir kasadan ibaret de olabilir. Modeli ne olursa olsun Turkcell Pasaj tarafından sunulan indirim ve kampanya masaüstü bilgisayar seçeneklerini inceleyerek, avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayar Fiyatları Hakkında

Masaüstü bilgisayar fiyatları marka, model ve donanım özelliklerine göre belirlenir. Başka bir ifadeyle hangi kullanıcı profili için üretilmiş olursa olsun masaüstü bilgisayar özellikleri, fiyatlar açısından belirleyici niteliktedir. Intel Core ve AMD Ryzen markalı işlemcilerin kaçıncı nesil olduğu ve işlemci hız aralıkları, NVIDIA GeForce ve AMD Radeon ekran kartının desteklediği çözünürlük ve Freesync teknolojisine sahip olup olmaması gibi özelliklerin yanı sıra masaüstü bilgisayarda yer alan monitörün paneli, görüntü kalitesi, tepki süresi ve ekran yenileme hızı gibi faktörler, masaüstü bilgisayar fiyatları açısından belirleyicidir. Bazı masaüstü bilgisayarlar sadece kasa ve monitörden meydana gelirken bazıları ise tüm bunlara ek olarak klavye, mouse ve headset olarak kullanıcıların beğenisine sunulur. Genellikle oyuncu bilgisayarlarında sık rastlanan masaüstü bilgisayar seti fiyatları açısından da benzerlerinden ayrılır. Özel konsept ürünlerin bir araya gelmesi ile oluşturulan bu masaüstü bilgisayar setleri genellikle yoğun ilgi gören video oyun serilerinden esintiler taşır.

Masaüstü bilgisayar kategorisinde yer alan all in one bilgisayarlar ise farklı bir fiyatlandırma ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Kasasız olduğu için daha uygun fiyatlı olduğu düşünülen all in one bilgisayarlar, kasalı bilgisayarlar ile yarışacak donanım özelliklerine sahiptir. Özellikle oyun bilgisayarı üreticilerinin de kullanıcıların beğenisine sunduğu bu bilgisayarlar arasında yüksek sistemli modeller de vardır. Yaşam alanında bilgisayar kasası için yeri olmayan kullanıcılara sunulan masaüstü bilgisayar önerileri arasında öne çıkan all in one bilgisayarlar, minimal yaşam tarzını benimseyen kullanıcılar için eşsiz bir alternatiftir. Öte yandan modeli ve türü fark etmeksizin ikinci el bilgisayar fiyatları ile sıfır masaüstü bilgisayar fiyatları arasında da önemli bir fark bulunur.

Avantajlı Masaüstü Bilgisayar Modelleri Turkcell Pasaj’da!

Yeni masaüstü bilgisayar sahibi olmak isteyenleri kampanya ve indirimler ile destekleyen Turkcell Pasaj, kasalı, kasasız, monitörlü ve monitörsüz bilgisayarların yanı sıra tüm aksesuarları ile masaüstü bilgisayar setlerinin de yer aldığı ürün yelpazesi ile dikkat çeker. Birçok markanın yoğun ilgi gören masaüstü bilgisayar modellerini yakından tanımak isteyenlere ürün açıklamaları ve teknik özellikler ile kolaylık sağlayan Turkcell Pasaj, ulaşılabilir fiyatları masaüstü bilgisayar indirim ve kampanyaları ile destekler. Siz de yeni bir masaüstü bilgisayar sahibi olmak istiyorsanız, hemen her bütçeye ve ihtiyaca uygun masaüstü bilgisayar modellerine Turkcell Pasaj üzerinden ulaşabilir, dönemsel masaüstü bilgisayar kampanya ve fırsatlarını görüntüleyebilir, dilediğiniz bilgisayara hemen sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla