Online Ödemede Masterpass™
ile Güvenlik ve Kolaylık Birlikte

Masterpass

Turkcell Pasaj’da alışveriş yaparken kart bilgilerinizi paylaşmadan rahatça ödeme yapmak ister misiniz?

Kartınızı Mastercard’ın kart saklama çözümü olan Masterpass™’e bir kez kaydedin, Masterpass™ geçerli binlerce iş yerinde güvenle ödeme yapın.

Hızlıca ödemenizi
tamamlayın!

Kart bilgileriniz daha önceden kayıtlı olduğu için tekrar girmeye gerek kalmadan işleminizi tamamlarsınız.

Her işleminiz
koruma altında!

Masterpass™’e kaydettiğiniz kartlarınız Mastercard altyapısında korunur, Turkcell’in kart bilgilerinize erişimi yoktur.

Özel kampanyalardan
faydalanın!

Turkcell Pasaj’da Masterpass™ ile ödeme yapın, özel kampanyalarından ve avantajlardan yararlanın.

Masterpass ile Online Ödeme

Mastercard’ın kart saklama altyapısı ile dijital ödeme çözümü sunan Masterpass, online alışveriş sırasında her seferinde kart bilgisi girme zorunluluğunu ortadan kaldırarak güvenlik açısından da kullanıcılara avantaj sağlar. Turkcell Pasaj alışverişlerinin ödeme adımında masterpass seçeneğine onay verdikten sonra; bankanıza kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gelen SMS onayını kontrol ederek Masterpass ile alışverişinizi kısa sürede tamamlayabilir, tüm işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Masterpass Kullanım Detayları

Turkcell alışverişleriniz için kişisel kart bilgilerinizi masterpass alt yapısına kaydetmek online alışverişlerinizde size hız kazandırır. Masterpass; kart numarası, kart geçerlilik tarihi, cep telefonu bilgilerini otomatik olarak kaydederek ödeme işlemlerinizde size büyük kolaylık sağlar. Kart bilgilerini otomatik şekilde dolduran Masterpass sistemi ile vakit kaybetmeden alışverişlerinizi güvenli ve hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Turkcell’de Masterpass Ayrıcalıkları

Turkcell Pasaj alışverişlerinizde kullanabileceğimiz masterpass hizmeti, ücretli bir hizmet değildir. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Masterpass, hesap açarken sizden herhangi bir ödeme talep etmez. Kartınızın bağlı olduğu bankanın belirlediği kurallar çerçevesinde online ödeme yaparken ödül ve puan gibi avantajlardan da yararlanabilirsiniz. Online ödeme işlemlerinde tüketicilere özel kampanya ve avantajlar da Masterpass tarafından sağlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Masterpass™ Nedir?

Banka ve kredi kartı bilgilerinizi tek bir alt yapıda saklayarak kayıt altına alan Masterpass™, global bir ödeme yöntemidir. Kart bilgilerinizi sisteme bir kere kaydettikten sonra diğer ödemelerinizde yeniden bilgileri girmeden hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Masterpass™ güvenli midir?

Masterpass™, Mastercard tarafından sunulan uluslararası bir dijital ödeme alt yapısıdır. Masterpass™ ile kart bilgileriniz, Mastercard alt yapısı içinde güvenli şekilde saklanır. Ayrıca, Masterpass™’e eklediğiniz kart bilgileriniz bankanızdaki kayıtlı cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifre ile doğrulanır ve ancak doğrulama işlemi başarılı olduktan sonra sonrasında eklenebilir. Mastercard’a ait ödeme alt yapısı olan Masterpass™’e güvenle kaydedebilir ve kayıtlı kartlarınızla tek tıkla hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

Masterpass™’e kartımı nasıl kaydederim?

Turkcell Pasaj alışverişinin ödeme adımında “Kartımı Mastercard’ın sunduğu Masterpass™ altyapısında saklamak ve sonraki alışverişlerimde kullanmak istiyorum. Kaydetme şartlarını okudum onaylıyorum.” kutucuğunu işaretleyerek kartınızı ekleyebilirsiniz.

Masterpass™’e kayıtlı kartlarımı kullanırken ekstra ücret alınır mı?

Masterpass™ kart kullanıcıları için ücretsiz bir hizmettir.

Masterpass™’e kayıtlı kartlarımı Turkcell Pasaj’da nasıl kullanabilirim?

Turkcell Dijital Operatör uygulaması veya turkcell.com.tr ‘de Masterpass™’e kayıtlı kartınızı ilk kez kullanacaksanız; yapacağınız Turkcell Pasaj alışverişinin ödeme adımında Masterpass™’e kayıtlı kartınızın bulunduğuna dair çıkan bilgilendirme metnine onay vermeniz gerekecektir. Onay vermeniz halinde, kayıtlı kartlarınızın bilgileri ekrana gelecektir. Kayıtlı kartlarınızdan bir tanesini seçip size gelen 3D Secure kodunu girdiğinizde, Masterpass™ ile ödeme işlemi tamamlanacaktır.

Daha sonraki Turkcell Pasaj alışverişlerinizde kayıtlı kartlarınızdan bir tanesini seçerek 3D Secure kodunu girerek Masterpass™ ile ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Masterpass™’ten kart silme nasıl yapılır?

Turkcell alışverişlerinizde Masterpass™’ten kart silme işlemini; https://www.turkcell.com.tr/hesabim/ayarlarim/kart-ayarlari'nda listelenen kartlarınızın yanında yer alan “SİL” butonunu işaretleyerek kaydettiğiniz kartları anında sistemden kaldırabilirsiniz. Buna ek olarak; www.Masterpass™turkiye.com üzerinden hesabınıza erişim sağlayarak ya da kartınızı kaydetmiş olduğunuz işyerinde kullanıcı profili yönetim ekranı üzerinden ya da kartlarım menüsü altından kartlarınızı silebilirsiniz.

Masterpass™ ile taksit yaptırabilir miyim?

Masterpass™ ile ödeme taksitli işlemlerde kullanım için uygundur.

Masterpass™’i alışveriş yaparken nasıl kullanabilirim?

Turkcell’de alışveriş yaparken kartınız adına kayıtlı cep telefonuna tek kullanımlık bir şifre gelir. Kart güvenliğini sağlayan bu yöntemi güvenli ve kolay alışveriş için değerlendirebilirsiniz.