Sepet 0

Hava Temizleme Cihazları

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Elektrikli Ev Aletleri (3548 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Markalar
Peşin Fiyat
Puan
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Hava Temizleyiciler / Hava Temizleme Cihazları

İnsan sağlığı açısından nefes almak oldukça önemli ve hayati bir konumdadır. Bulunduğunuz ortamdaki olumsuz ve kirli hava koşulları, sağlık durumunuzda olumsuz sonuçlar meydana getirebilir. Bu nedenle soluduğunuz havanın temiz olmasına özen göstermeniz gerekir. Hava temizleme ve bir başka bilinen adı ile nem alma cihazı ürünleri, bulunduğunuz ortamı daha ferah, temiz bir hale getirir. Bu yönü ile sağlıklı yaşam ürünleri arasında da sayılabilir. Bu cihazlar, odanın tamamını kaplayan kapsama alanları sayesinde hem evde hem de iş yerinde kullanabilme imkanı sunar. Rutubeti tamamen önlemeye yardımcı olan hava temizleme cihazı, ortamdaki nem oranını en aza indirir. Çok yönlü kullanım sergileyen bu cihazlar geniş ürün yelpazesi ile ön plana çıkar. Hava temizleme cihazları arasında sensör fonksiyonu bulunan ürünler dikkat çeker. Sensörlü hava temizleme cihazı, ortamdaki nemi emerek kendisine çekmeyi başarır. Nemi emen ve içeriğine hapseden bu ürünler sayesinde olması gereken ideal nem oranını yakalayarak bulunduğunuz ortamı daha sağlıklı hale getirmeniz mümkün hale gelir. Nem alma cihazlarını kullanarak özellikle kalabalık iş yerlerinde ferah ve temiz bir hava elde edebilirsiniz. Sıcaklık göstergesi bulunan hava temizleme cihazları, bulunduğunuz ortamdaki havanın kaç derece olduğunu görebilmenize imkan sağlar. Kendinizi daha enerjik ve dinç hissetmenize olanak sağlayan hava temizleyiciler, vücudunuzun solunum kalitesine doğrudan etki eder. Aynı zamanda hava temizleme ve nem alma makineleri küçük tasarımları ile dilediğiniz ortama kolaylıkla yerleştirilebilir.

Elektrik Tüketimini En Aza İndiren Hava Temizleyiciler

Son derece hafif tasarımları ile taşıma ve yerleştirme işlemlerinde kolaylık sunan hava temizleme cihazları ile portatif bir duruş sergiler. Ekstra hava hacmi bulunan akıllı hava temizleme cihaz seçenekleri, anyon yoğunluğunuzu olması gereken seviyeye kısa bir süre içerisinde getirerek solunum için yararlı bir hava yaratır. Filtreli hava temizleme cihazları ise havayı süzerek daha ferah ve temiz bir oksijen solunumuna yardımcı olur. Kısa süre içerisinde bulunduğu ortamın hava durumunu değiştirebilen nem alma cihazları, elektrik enerjisi ile yüksek performans sunar. Uzun kablo özelliği ile evinizin farklı alanlarına kolaylıkla yerleştirilebilen hava temizleme cihazları elektrik gücünden yararlanmanıza imkan sunar.


Düşük elektrik enerjisi kullanımı ile ön plana çıkan bu cihazlar sayesinde elektrik tüketiminden tasarruf etmenize yardımcı olarak çevre dostu bir tutum sergiler. Son derece sessiz çalışma prensibi ile konumlandırıldığı ortamdaki havayı temizleyip nem oranını ideal seviyeye getirir. Bu sayede gürültü problemini önleyerek temiz bir ortamda nefes alma farkını yaşatır. Otomatik modun haricinde gece ve gündüz modları ile ev halkının konforunu da göz önünde bulundurur. Akıllı cep telefonları ile uyumlu bir şekilde çalışan hava temizleme cihazlarının çalışmasını kontrol ederek mevcut modda değişiklik yapabilirsiniz. Çalışma süresini telefondaki uygulama aracılığı ile ayarlayarak sadece lazım olduğu kadar çalışmasını sağlamanıza imkan sunar. Uzaktan kumanda özelliği bulunan hava temizleyiciler yüksek çekim mesafeli sinyaller aracılığı ile kontrol edilebilir. Bu kumandalar son derece hafif ve ergonomiktir.

Geniş Kapsama Etkisi Sunan Hava Temizleme Cihazları

Günlük hayatta pek çok kişi zamanının çoğunu kapalı alanlarda geçirir. Bu ortamlardaki havanın temiz olmaması kronik ve alerjik rahatsızlıklar başta olmak üzere psikolojik rahatsızlıkların oluşmasına da neden olabilir. Bu nedenle hava temizleme cihazı kullanımı oldukça önemli bir yere sahiptir. Hava temizleme ve nem alma makineleri konumlandırıldıkları alanın etrafını başarılı bir şekilde etki altında bırakır. Bu sayede çeşitli sayılarda filtrelere sahip olan hava temizleyiciler ile yaşam alanlarındaki havanın kalitesinin artırılmasına imkan sunar. Toz toplama özelliği bulunan bu cihazlar sayesinde ortamdaki toz ve kir miktarını en az seviyeye indirebilirsiniz. Çalışma sürelerine göre ses ayarı da farklılık gösteren hava temizleme makinesi sayesinde günlük hayattaki işlerinizi yaparken gürültüden rahatsız olmazsınız.


Düşük ses seviyesini koruyan hava temizleyicilerin tazenme hissinden faydalanmanıza imkan veren Ev- yaşam ürünleri arasında yer alır. Zamanlayıcı fonksiyonu ile hava temizleme işleminin ne kadar zaman içerisinde devam etmesine karar vermenize imkan sunar. Bu sayede ofisinizde hava temizleyicilerin sadece çalışma saatleriniz boyunca çalışmasını sağlayabilirsiniz. Sivrisineklerden koruma özelliği bulunan hava temizleme cihazları pek çok yönden avantaj sağlar. Özellikle bahar aylarında sayısı giderek artan sinek, böcek gibi hayvanların verdiği rahatsızlığı en aza indirir.

Hava Temizleme Cihazlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelişen teknoloji sayesinde daha da işlevsel olan hava temizleme cihazı çeşitleri, insan sağlığını olumsuz etkileyen toz ve nemleri temizler. Özellikle solunum rahatsızlığından muzdarip olan kullanıcıların yaşam kalitesini artırır. Geniş kullanım alanına sahip olan hava temizleyiciler, farklı boyut ve özelliklere sahip elektrikli ev aletleri​ arasında yer alır. Evlerin yanı sıra iş yeri kullanımına da uygun olan bu cihazlar çalışırken zinde ve enerjik hissetmenize olanak sunar. Ev ortamında ise özellikle çocukların gelişimleri için temiz havaya daha fazla ihtiyaç duyulur. Bu nedenle nem alma ve hava temizleme cihazı kullanımı idealdir. Yaşam kalitenizi ve sağlığınızı doğrudan etkileyen hava temizleyicilerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Toz, bakteri, virüs ve polenleri havadan arındıran cihazların özellikle kronik hastalar için özel olarak üretilen modellerini tercih etmek gerekir.


Alerji için hava temizleme cihazı kullananlar HEPA filtreli, astım gibi kronik hastalıklar için kullananlar ise kokuları hapseden ve kimyasal tetikleyici modelleri tercih etmelidir. Hava temizleyicilerin boyutları da tercih yaparken dikkat edilmesi gereken kriterlerden biridir. Her cihaz farklı genişlikteki alanların kullanımına uygun olacak şekilde üretilir. Örneğin, dolap ve kilerler için kompakt tasarımlı temizleyicilere yönelebilirsiniz. Yüksek kapasiteye sahip modeller ise daha geniş iş yerlerinde ya da evlerde kullanıma uygun alternatifler sunar. Farklı alternatiflere sahip bu ürünler arasından hava temizleme cihazı yorum ve kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.

Bütçe Dostu Fiyat Alternatifi Sunan Hava Temizleme Cihazı

Çeşitli markaların ürün yelpazesinde farklı tasarım ve fonksiyonlarda bulunan polen filtreli hava temizleme cihazı yüz güldüren fiyatlar sunar. Hava temizleme cihazı fiyatları farklı etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Filtreleme sistemi, tasarımı, ebatları ve kullanım alanı fiyat üzerinde etki eden faktörler arasında yer alır. Özellikle filtreleme sistemi fiyat aralığına doğrudan etki eder. Tek filtre ve çoklu filtre özelliği bulunan modellerin arasında ciddi fiyat farklılıkları vardır. Çoklu filtreleme özelliğinin bulunduğu hava temizleyicilerde ön filtre, HEPA filtre ve markaların kendi ürettikleri farklı filtreler yer alır. Filtre özelliklerinin yanı sıra LED ekranlar, otomatik kapama, düşük elektrik tüketimi, uzaktan kumanda, zamanlayıcı ve düşük desibel gibi kullanım yönünden avantaj sağlayan özellikler de fiyat farklılıklarına neden olan etkenler arasında yer alır. Bütçenize en uygun olan hava temizleme ve nem alma cihazı için markalar arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Belirli zaman aralığında yapılan kampanyalar sayesinde çok daha avantajlı fiyatlar ile bu cihazları temin edebilirsiniz.Bu sayede talep ve beklentilerinize karşılık gelen cihazı en uygun fiyat seçeneği ile satın alabilirsiniz.

Daha Fazla