BiP

BiP

Turkcell BiP

BiP, her şeyiyle bizim, her şeyiyle Türkiye’nin yerli uygulaması!

%100 Türk mühendisleri tarafından geliştirilen, ücretsiz iletişim ve yaşam platformu. BiP senin yol arkadaşın, mesajlaşmadan çok daha fazlası. Magazinden spora, hava durumundan döviz kurlarına, günlük hayatında hizmetler keşfetmen için seni bekliyor.

Her Dilde Mesajlaş

BiP’in çeviri özelliği sayesinde, sınır tanımayan iletişim parmaklarının ucunda. Arkadaşlarınla her dilde mesajlaşabilir, gelen mesajlarını istediğin dile çevirebilirsin.

BiP Acil Durum ile İletişim

BiP Acil Durum Butonu ile acil durumda ulaşmak istediğiniz kişilere nasıl olduğunuzu konumunuzla birlikte BiP'ten tek tuşla gönderebilir, onları internet üzerinden BiP ile arayabilirsiniz.

10 Kişiyle HD Görüntülü Görüşme

Arkadaşlarınla sınırsızca yazışabildiğin gibi, HD kalitesinde sesli ve görüntülü görüşmelerini ya da 10 kişiye kadar grup görüntülü görüşmelerini de BiP’ten yapabilirsin.

Hayatını Kolaylaştıracak Bir Çok Servisi Keşfet

BiP her zaman seninle! Sürpriz Nokta ile tüm dünyada milyonlarca noktada hediyeler, Hadi’de jokerler, ipuçları ve yarışmalara ait tüm bilgiler burada. BiP Keşfet'te, magazinden spora, hava durumundan döviz'e, günlük hayatta olan birçok hizmet seni için.

BiP’in Yenilikleri

SMS’lerin de BiP’te! Tüm mesajlarını BiP ile tek bir yerden kontrol edebilirsin. Oyun Para Transferi Kaybolan Mesaj Konum Paylaşma Yüksek Çözünürlüklü Medya Paylaşımı

BiP Nedir?

BiP tüm sevdiklerinizle yeni nesil "anlık mesajlaşma" , "sesli ve görüntülü görüşme" deneyimi yaşayabileceğiniz bir uygulamadır. Resimlerinizi, videolarınızı, ses kayıtlarınızı ve mesajlarınızı hiçbir yerde olmayan eğlenceli içerikle anında ve ücretsiz gönderebilirsiniz.

BiP tüm operatör abonelerinin kullanabildiği bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

Daha Fazla Bilgi

 • Kaybolan mesaj göndermek için tek yapmanız gereken ekranın sağ üst köşesinde yer alan saat ikonuna tıklayıp, mesajınızın kaybolmasını istediğiniz saniyeyi seçmeniz.
 • Sohbetinizi renklendirecek CAPSler ve çıkartmaları keşfetmek için gülen surat ikonuna tıklayabilirsiniz.
 • Gizlilik politikasını görüntülemek için tıklayınız.
 • BiP uygulaması 20 Haziran 2016 tarihi itibari ile BiP İletişim Teknolojileri ve Dijital Servisler A.Ş. tarafından sunulmaya başlanmıştır.
Uygulamayı iki şekilde indirebilirsiniz.
 • BIP yazıp 2222’ye ücretsiz gönderdikten sonra, gelen linke tıklayarak veya
 • Appstore, Appmarket ve Google Play'den indirebilirsiniz.
 • BiP'i bilgisayarınızdan veya tabletinizden de bipweb.com adresi üzerinden kullanabilirsiniz.
İndirme gerçekleştikten sonra uygulamayı açıp telefon numaranızı girebilirsiniz. Ardından size gelen şifreyi girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefon rehberinizde BiP uygulamasını indirmiş olan kullanıcıları otomatik görüp, anlık mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.
iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarda;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.


BiP'te neler var?

Sesli ve görüntülü arama: BiP'teki tüm sevdiklerinizle internet üzerinden, yüksek kalitede sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Kaybolan mesaj: BiP’e özel kaybolan mesaj özelliğiyle sevdiklerinizle mesajlaşırken, mesajlarınızın belirlediğiniz süre sonunda sohbet ekranından kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Hiçbir yerde olmayan eğlenceli içerik: Yiğit Özgür’ün sadece BiP’e özel tasarladığı birbirinden eğlenceli çıkartmalar ile Türk usulü birçok çıkartma ve caps BiP’teki sohbetlerinizi daha renkli hale getiriyor.

Caps yaratma: BiP’ten varolan bir fotoğrafınızı kullanarak veya yeni fotoğraf çekerek kendi capsinizi yaratıp tüm sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Herkesle iletişim kurabilme: Tüm iletişiminizi BiP’e taşıyabilirsiniz! BiP’li olmayan arkadaşlarınızla da BiP’in içerisinden SMS atarak mesajlaşabilirsiniz.

Grup mesajlaşma: Birden çok arkadaşınızla aynı sohbet içerisinde mesajlaşabilirsiniz.

Konum paylaşma: Birebir veya grup mesajlaşmalarınızda bulunduğunuz konumu paylaşabilirsiniz.

BiP Her Yöne Arama /Telefonu Arama: 23 Haziran 2016'dan itibaren BiP'e her yöne arama / telefonu arama özelliği eklenmiştir. Bu özellik şu anda sadece Turkcell kullanıcıları için geçerlidir. Turkcell kullanıcıları BiP ile BiP'i olmayan aboneleri Turkcell ses paketleri / tarifelerini kullanarak arayabilir. BiP üzerinden yalnızca yurt içi numaralar aranabilmektedir. Bu tip aramalarda uygulamanın ortalama data tüketimi 400KB/dk seviyesindedir , bu değer cihaz ve network koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kullanılan data abonenin kullandığı internet tarifesi üzerinden ücretlenir. Yurt dışında BiP ile yapılan her yöne aramalar/ telefonu aramalar da yurt içi ses paket/ tarifeleri üzerinden ücretlenir. BiP ile özel servis numaraları ve acil numaralar aranamamaktadır.

Keşfet: BiP’te Keşfet menüsü altındaki her bir avatar, bir servisi temsil etmektedir. Servisler dünyası ise; ulusal markalara, TV şovlarına, ünlülere, sivil ve kamu kurumlarına, organizasyonlara, orta-küçük ölçekli işletmelere ve küçük kullanıcı gruplarına hizmet vermek amacıyla oluşturulmuştur.
Servisler üzerinden; Metin mesajları , görsel, ses, video, zengin medya mesajı ve anket tiplerinde toplu gönderimler yapılabilir. BiP kullanıcıları istedikleri servisleri takip ederek ya da takip gerektirmeyen servislere direkt mesaj atarak iletişimi başlatabilirler. Kullanıcıların gönderdikleri mesajlar anında servislere iletildikleri için, BiP’te iletim durumları direkt olarak “çift tik” olmaktadır. Servislere gönderilen mesajlar için ek olarak “okundu” bilgisi verilmemektedir. Kullanıcılar istedikleri takdirde servis takibini bırakma veya servisi sessize alma hakkına sahiptirler.

BiP Web: BiP'i bilgisayarınızdan veya tabletinizden de web.bip.com adresi üzerinden kullanabilirsiniz.

BiP'te Gece Modu: BiP'i gece modunda kullanarak hem daha iyi bir mesajlaşma deneyimi yaşayabilir, hem de pil tasarrufu sağlayabilirsiniz. iOS cihazlarda Daha Fazla bölümünde, Android cihazlarda ise Profil bölümünde Ayarlar'ın altında yer alan Görünüm Ayarları bölümünden Gece Modu'na geçebilirsiniz. 

BiP Acil Durum Butonu: BiP, acil durumlarda da yanınızda! Acil durumda ulaşmak istediğiniz kişileri ekleyin, tek bir tıkla BiP'ten arayın. Acil durum sonrası güvende ya da acil durumda olduğunuzu konumunuz ile birlikte onlara haber verin.

BiP, abonelik gerektirmediği için iptal edilen bir servis değildir.

SMS
 • BIP yaz 2222’ye gönder
 • BiP mobil uygulamasını indirmek ücretsizdir.

  Turkcell abonesiyseniz;

  • BiP’ten metin, fotoğraf ve video gönderimleriniz internet kotanızdan düşmez.
  • BiP ile internet üzerinden yapılan sesli/görüntülü arama ve aranmalar ücretsizdir. Data paketinden düşmez.
  • Diğer paylaşımlarınız paketiniz varsa internet paketinizden, yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  • Uygulama aracılığı ile yapılan GSM aramaları varsa ses paketinizden düşer, yoksa tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.
  • BiP uygulaması hız kısıtlı internet paketleriyle birlikte alınabilir. BiP ile beraber alınan hız kısıtlı internet paketi bittiğinde, internet erişim hızı ile birlikte BiP kullanım hızı da 96 kbps'a indirilecektir.
  • BiP tüm sevdiklerinizle, internet üzerinden, yeni nesil anlık mesajlaşma deneyimi yaşayabileceğiniz bir uygulamadır. Resimlerinizi, videolarınızı, ses kayıtlarınızı ve mesajlarınızı hiçbir yerde olmayan eğlenceli içerikle anında ve ücretisiz gönderebilirsiniz.

   BiP uygulaması ile;

   • BiP kullanan arkadaşlarınızla anlık mesajlaşabilir
   • Birden fazla kişiye aynı anda ileti gönderebilir
   • Birebir veya grup mesajlaşmalarınızda bulunduğunuz konumu paylaşabilir
   • Yazdıklarınızı sadece BiP’e özel CAPS ve çıkartmalarla daha eğlenceli hale getirebilir
   • BiP’ten varolan bir fotoğrafınızı kullanarak veya yeni fotoğraf çekerek kendi capsinizi yaratabilir
   • BiP’e özel kaybolan mesaj özelliğiyle sevdiklerinizle mesajlaşırken, mesajlarınızın belirlediğiniz süre sonunda sohbet ekranından kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

  • BiP, TURKCELL ve diğer operatör abonelerinin kullanabildiği anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

   Bu uygulamayı tüm iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihaz kullanıcıları indirebilir ve kullanabilir. Blackberry ve Windows işletim sistemine sahip mobil cihaz kullanıcıları tarafından henüz kullanılamamaktadır.


    

   iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarda;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

  • Uygulama, App Store, Google Play veya AppMarket’ten indirilebilir. Ayrıca Turkcell aboneleri BIP yazıp 2222’ye ücretsiz gönderdikten sonra gelen linke tıklayarak da indirebilir.

   İndirme gerçekleştikten sonra uygulamayı açıp, telefon numaranızı girdikten sonra size gelen şifre ile kayıt olursunuz.

   Telefon rehberinizde, BiP uygulamasını indirmiş olan kullanıcıları otomatik görüp, anlık mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

  • Sohbet ekranında metin yazma alanının sağında bulunan gülen surata tıklayarak CAPS ve çıkartma içeriğine erişilebilir. Metin yazma alanının solundaki ataç ikonuna tıklayarak ise fotoğraf, video, titreşim, konum ve kişi paylaşımı yapılabilir.

  • BiP mobil uygulamasını indirmek ücretsizdir.

   Turkcell abonesiyseniz;

   • BiP’ten metin, fotoğraf ve video gönderimleriniz internet kotanızdan düşmez. Diğer paylaşımlarınız paketiniz varsa internet paketinizden, yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Diğer paylaşımlara örnekler:
    • Konum göndermek için harita kullanımı (Apple Maps, Google Maps)
    • Alınan ve gönderilen konumun görüntülenmesi için harita kullanımı (Apple Maps, Google Maps)
    • Alınan ve gönderilen linke tıklandığında tarayıcı kullanımı (Safari, Chrome, Mozilla vs.)
    • Yeni versiyon bilgilendirme ve yeni versiyona zorlama durumlarında uygulama dükkanlarına yönlenme ve uygulama dükkanlarındaki kullanım (App Store, Google Play, T-Market)
    • Arkadaşına Öner özelliğinde E-Posta, Twitter ve Facebook kullanımı
    • Bize Ulaşın özelliğinde E-Posta kullanımı
    • Sohbet Geçmişini E-Postala özelliğinde E-Posta kullanımı
    • Daha iyi hizmet verebilmek adına uygulama içerisinde karşılaşılan hataların raporlanması

   • BiP uygulaması hız kısıtlı internet paketleriyle birlikte alınabilir. BiP ile beraber alınan hız kısıtlı internet paketi bittiğinde, internet erişim hızı ile birlikte BiP kullanım hızı da 96 kbps'a indirilecektir.

   Turkcell, Türk Telekom, Vodafone İletişim Pass kullanıcına, mesajlaşma, arama, görüntülü görüşmeler internet kotasından düşmeyecektir.

  • BiP'ten CAPS veya çıkartma göndermek için mesaj yazma alanının sağında yer alan gülen surat ikonuna tıklayabilirsiniz. Sol altta yer alan büyüteç ikonuna basarak içeriği keşfedebilirsiniz. "Mutlu", "üzgün", "komik" gibi anahtar kelimelerle de arayarak farklı içeriklere ulaşabilirsiniz.

   Kendi CAPS'inizi yaratmak için sağ altta yer alan artı ikonuna tıklayabilirsiniz.

  • Evet, BiP’ten mesaj, resim, ses, video, konum ve kişi bilgilerini göndermek ve almak, sesli veya görüntülü arama yapmak, keşfet servislerinden yararlanmak için internet bağlantısının açık olması gerekmektedir.

  • Turkcell aboneleri için zengin içerikli mesajlar hariç video, metin, resim, sticker, caps, ses gönderimleri data tüketim kapsamına girmez. Diğer operatörler ise kendi data paketleri üzerinden ücretlendirilir.

   İOS ve Android için ortalama data kullanımları; 5 resim gönderimi için 240KB, 25 sn video gönderimi için 3MB, 500 karakter metin için 50 KB, 60sn ses dosyasi gonderimi için 135 KB, 5 Lokasyon gönderimi için 470 KB’tır.
  • Buzz/Titreşim, sohbet ettiğiniz kişinin telefonunu titretmenizi sağlayan bir özelliktir.

  • BiP uygulaması hız kısıtlı internet paketleriyle birlikte alınabilir. BiP ile beraber alınan hız kısıtlı internet paketi bittiğinde,internet erişim hızı ile birlikte BiP kullanım hızı da 96 kbps'a indirilecektir.

  • BiP uygulamasını Sosyal İnternet Paketleriyle birlikte satın alabilirsiniz.

  • BiP, abonelik gerektirmediği için iptal edilen bir servis değildir.

  • BiP uygulamasını akıllı cihazınızdan kaldırmadan kullanıcınızı silmek için uygulama içerisinden Ayarlar > Turkcell Uygulaması > Turkcell Uygulaması'nı Sil seçeneğini kullanabilirsiniz. BiP'i tamamen silmek istiyorsanız akıllı cihazınızdan uygulamayı kaldırmanız yeterli olacaktır.

  • BiP’te Keşfet menüsü altındaki her bir avatar, bir servisi temsil etmektedir. Servisler dünyası ise; ulusal markalara, TV şovlarına, ünlülere, sivil ve kamu kurumlarına, organizasyonlara, orta-küçük ölçekli işletmelere ve küçük kullanıcı gruplarına hizmet vermek amacıyla oluşturulmuştur.
   Servisler üzerinden; Metin mesajları , görsel, ses, video, zengin medya mesajı ve anket tiplerinde toplu gönderimler yapılabilir. BiP kullanıcıları istedikleri servisleri takip ederek ya da takip gerektirmeyen servislere direkt mesaj atarak iletişimi başlatabilirler. Kullanıcıların gönderdikleri mesajlar anında servislere iletildikleri için, BiP’te iletim durumları direkt olarak “çift tik” olmaktadır. Servislere gönderilen mesajlar için ek olarak “okundu” bilgisi verilmemektedir. Kullanıcılar istedikleri takdirde servis takibini bırakma veya servisi sessize alma hakkına sahiptirler.


   Örnek Servis (BiP Çevirmen): Ana Sayfa ve Sohbet Penceresi

  • Turkcell aboneleri için zengin içerikli mesajlar hariç video, metin, resim, sticker, caps, ses gönderimleri data tüketim kapsamına girmez. Diğer operatörler ise kendi data paketleri üzerinden ücretlendirilir.

  • Keşfet servisleri ücretli ve ücretsiz servisler olmak üzere ikiye ayrılır. Bu bilgiler servislerin açıklama sayfalarında yer almaktadır. Ücretli servis kullanımı müşteri onayı olmadan gerçekleşmemektedir.

  • Görüşmek istediğiniz kişinin sohbet penceresinin üst kısmındaki telefon ve kamera ikonları ile ister sesli ister görüntülü arama yapabilirsiniz.

  • Web’den yaptığınız aramalar için ek bir ücret ödemezsiniz.

  • GSM aramalarını sadece mobil uygulamadan, gerekli ayarları yaptıktan sonra alabilirsiniz.

  • Her yöne aramaları sadece mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Web üzerinden sadece BiP kullanıcılarını arayabilirsiniz.

  • Dünyanın her yerinden BiP Web’i kullanabilirsiniz.

  • BiP Web ile yurtdışındayken de çağrı yapabilir, çağrı alabilirsiniz.

  • Web’den yapacağınız ve alacağınız aramalarda herhangi bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır.

  • Tablette sesli ve görüntülü görüşme için tabletinize BiP uygulamasını indirip kullanabilirsiniz.

  • Chrome, Safari, Edge, Opera, Firefox, Yaani tarayıcılarının son sürümleri ile BiP Web’i kullanabilirsiniz.

  Kapat
  Yardım ister misiniz?