Sepet 0

Ateş Ölçerler & Tansiyon Aletleri

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Ateş Ölçer ve Tansiyon Aletleri

Hastalıkların tanısını koymak için kullanılan aletler daha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar. Bu aletler arasında yer alan tansiyon aleti ve ateş ölçer gibi ürünler, sorun tespiti yaparak çözüm üretmeyi mümkün kılar. Vücut ısısını doğru bir şekilde yansıtan ateş ölçerler çoğu zaman hayati bir önem taşır. Uzun yıllardır var olan ateş ölçerler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok daha kullanışlı hale gelir. Oldukça hassas bir ölçüm yeteneğine sahip olan ürünler, üç farklı termometre ile üretilir. Cıvalı, kızılötesi ve dijital termometreler ani vücut ısılarını ölçer. Ateş ölçerlerin kullanım şekli değişiklik gösterebilir. Koltuk altı, alın, ağız ve kulaktan ölçüm yapan ürünler doğru sonuçlar verir. Koltuk altı ateş ölçer çeşitleri pratik ölçüm fırsatı sunar. Alından ateş ölçerler ise temaslı ve temassız olarak değişiklik gösterir. Vücudumuz içerisinde yaşanan tepkilemelere çeşitli dış reaksiyonlar gösterir.

Vücuda bakteri ya da virüs girdiğinde kendini yenileme çabası gösterir. Bu çabanın sonucunda ateş oluşur. Özellikle 40 derecenin üstüne çıkan vücut ısısı bireylerde ciddi hasara neden olabilir. Bu nedenle ateş ölçerler yardımıyla periyodik takipler yapılmalı ve göstergeler sonucunda müdahaleler gerçekleştirilmelidir. Ateşin yanı sıra tansiyon da pek çok kişinin yakalandığı hastalıklardan biridir. Genetik fonksiyonlar, stres, üzüntü ya da çeşitli hastalıklar sonucu bireylerin tansiyon değerlerinde değişmeler olabilir. Bu değişimleri gözlemleme fırsatı sunan tansiyon aletleri, çoğu kişinin hayatını kurtarır. Halk arasında tansiyon çıkması ya da düşmesi gibi durumlar araçla ölçüldüğünde çok daha netlik kazanır. Bu sayede hastalar düşme ve çıkma durumlarına karşılık önem alabilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişen ve yenilenen ürünler hem tansiyon aleti hem de ateş ölçer olarak kullanılabilir. Üstelik tüm özellikleri tek bir cihaz üzerinde toplayan saatler de mevcuttur. Ürünlere Turkcell Pasaj üzerinden göz atabilirsiniz.

Ateş Ölçer Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Vücut kendini koruma altına almak için savunma oluşturur. Bunun sonunda ateş ortaya çıkar. Özellikle bebek ve çocuklarda görülen ateşlenmeleri ölçmek için birçok model ve özellikte ürün üretilir. Son yıllarda oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan kızılötesi ateş ölçerler temassız olarak ölçüm yapar.


Temassız ateş ölçer çeşitleri ürünler hijyen açısından daha avantajlıdır. Özellikle hareket etmeden duramayan bebeklerin ateşi temassız ürünlerle ölçülür. Kolay ölçüm imkanı sunan ve doğru verilen veren kızılötesi ateş ölçerler, alışveriş merkezi gibi kalabalık mekanlarda da tercih edilir.


Kızılötesi ateş ölçerlerin yanı sıra dijital ateş ölçer modelleri de sıklıkla tercih edilir. Modernize edilmiş ateşölçer olarak da adlandırılan ürünler, pek çok fonksiyonu bünyesinde barındırır.


  • Dijital ateş ölçerlerde ölçümleri kaydeden hafıza bulunur. Bu sayede önceki ile sonraki arasında kıyaslama yapma fırsatı sunar. Hafızanın yanı sıra otomatik kapanma, 10 saniye de ölçme gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca son teknoloji ile üretilen ürünler suya karşı dayanıklıdır. Bu sayede kullanım ömrünü uzatır.
  • LCD ekran ile net veriler sunan ürünler çeşitli uyarı sesleriyle kullanıcılarını bilgilendirir. Normal vücut ısısı 38 derecedir. 38 derecenin üstüne çıkılması tehlike oluşturur. Ateş ölçerinizde gösterilen değer 39.5 ile 40 derece üzerinde ise sağlık görevlilerinden yardım istenmelidir. Bu nedenle ateş ölçerler her evde bulunması gereken tıbbi cihazlardan biridir. Ancak ölçüm yapmanın da belirli koşulları vardır.
  • Civalı ve dijital ateş ölçerlerde mutlaka temas gerekir. Ağız ölçümü sadece ağız, alın ve kulak, koltuk altından yapılmalıdır. Kulaktan ateş ölçer çocuklar için sıklıkla tercih edilir. Üstelik ölçüm öncesi ve sonrası da dikkat edilmesi gereken belirli hususlar vardır. Örneğin, ağızdan ölçüm yapılacaksa en az yarım saat önce soğuk ya da ve sıcak bir şeyin tüketilmemiş olması gerekir.
  • Koltuk altından ölçüm yapılacaksa bu bölgenin terli olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde ürünler yanlış sonuçlar verebilir. Ateş ölçerlerden alacağınız verimi üst düzeye çıkaran küçük noktalar doğru teşhis koymanıza yardımcı olur.

Tansiyon Aleti Çeşitleri Nelerdir?

Sağlık-kişisel bakım ürünleri, insan hayatını kolaylaştıran ve sağlık verilerinin ölçülmesini sağlayan ürünlerdir. Bu ürünler arasında yer alan ateş ölçerler ve tansiyon aletleri ev yaşam ürünlerinin olmazsa olmaz sağlık cihazlarından biridir. Kan basıncını takip edebilmenizi sağlayan tansiyon aletleri, dilediğiniz an ölçüm yapma fırsatı sunar. Hipertansiyon, kalp rahatsızları ve kardiyovasküler durumlar için tansiyon aleti hayati önem taşır. Teknolojik gelişmeler sonucunda gelişen ve değişen ürünler manuel tansiyon aleti ve otomatik olarak üretilir. Doğru ve hassas ölçüm yeteneğine sahip olan ürünler, doğru bir şekilde kullanıldığında net sonuçlar verir.


Tansiyon aleti tavsiye arasında kullanım şekli yer alır. Ürünleri kullanırken cihaz düz bir yerde ve dik bir konumda kullanılmalıdır. Üstelik tansiyon aletlerinin bakımları da yapılmalı, deforme olan parçalar yenilenmelidir. Manuel tansiyon aletleri genellikle sağlık merkezlerinde tercih edilir. Manuel ürünler stetoskop ile birlikte çalışır. İçerisinde ölçüm manşeti ve ölçüm birimleri bulunur.


Manuel ürünlerin yanı sıra bilekten ölçüm yapan ürünler dijital tansiyon aleti de bulunur. Dijital tansiyon aletleri otomatikman bileği sarar ve hassas ölçüm yapar. Kullanımı kolay olan ürünler büyük ve küçük tansiyonu ölçene kadar otomatik olarak devam eder. Bu sayede doğru veriler elde edebilirsiniz. Ürün grubu içerisinde yer alan tansiyon mekanik modeller ise dayanıklı yapısı ile ön plana çıkar. Sağlam diyaframa sahip ürünler, gelişmiş mekanizması sayesinde hızlı ölçüm yapar. Ürünler içerisinde yapıştırma demirli manşetleri bulunur. Bu manşetler kolunuzu sararak ölçüm yapar. Üstelik pek çok tansiyon aleti özel kutusunda yer alır. Bu sayede taşımanız ve muhafaza etmeniz kolaylaşır. Tansiyon aleti fiyatları ürünlerin cisine ve çalışma prensibine göre değişiklik gösterir. Dijital tansiyon aleti fiyatları farklı fiyatlandırmalara tabi tutulur. Turkcell Pasaj üzerinden ürünleri hemen inceleyebilirsiniz.

Hassas Ölçüm Yeteneğine Sahip Tansiyon Aleti ve Ateş Ölçerler

Sağlık kuruluşlarından evlere kadar pek çok yerde kullanılan ateş ölçer ve elektronik tansiyon aleti çeşitleri gelişen teknolojiyle birlikte yeni özellikler kazanır. Kaliteli ekranlarıyla ekstra performans gösteren ürünler, sağlık değerlerinizi pratik bir şekilde ölçmenizi sağlar. Üstelik dokunmatik ekrana ve kolay arayüze sahip ürünler, otomatik ölçüm yetenekleri sayesinde günlük vücut ısısını kontrol eder. Üstelik bunu sizi rahatsız etmeden ve bölmeden yapar. Pek çok ürün, ateş ya da tansiyon olması gereken değerler dışına çıktığında size uyarı verir. Bu uyarılar sayesinde hastalıkların ilerlemesi engellenir. Tansiyon aleti ve ateş ölçerler genellikle Türkçe desteği ile çalışır. Ayrıca sağlık kontrolü yapan pek çok akıllı saat çeşitlerinde hem Türkçe hem de İngilizce dil desteği verilir. Günün her anında ateşinizi ölçme fırsatı sunan ürünler, farklı renk ve kordon seçenekleriyle tarzınıza eşlik eder.


Şık ve zarif tasarımlara sahip olan modeller, hafif ve rahat formuyla rahatsızlık hissini ortadan kaldırır. Ateş ölçerli saatlerin üzerinde parmak izini önleyen ekran bulunur. Gelişmiş teknoloji ile üretilen ekranlar, iz bırakmayan yapısı sayesinde lekesiz ve temiz bir kullanım imkanı sağlar. Tansiyon aleti ve ateş ölçer gibi aletlerin donmadan ve yavaşlamadan çalışması oldukça önemli bir konudur. Alanında uzman markalar tarafından üretilen ürünler, temel teknik özellikleri sayesinde donma, takılma gibi problemleri minimuma indirir. Bu sayede ölçmek istediğiniz her an kesintisiz bir şekilde işinizi yerine getirebilirsiniz. Hemen hemen her yaş grubunun ihtiyaç duyduğu ateş ölçerler, herkesin anlayabileceği kolay ve anlaşılır bir kullanıma sahiptir. Bu sayede gençler ve yaşlılar tarafından rahat bir şekilde kullanılabilir. Ateş ve tansiyon ölçme aleti çeşitleri gelişmiş özellikleriyle pek çok özellik sunar. Ateş ölçer fiyatları ürünlerin sahip olduğu özelliklere göre değişir. Dijital ateş ölçer fiyatları temassız olanlarla farklılık gösterir. Bu sayede Turkcell Pasaj üzerinden ihtiyacınıza ve tarzınıza uygun olan ürünü seçebilir, sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

Daha Fazla